Jaký byl liberecký TEDx 2018?

TEDx 2018 proběhl v malém divadlu F. X. Šaldy v Liberci. Ústředním tématem celé série přednášek byla divočina. Fotogalerii z celé akce naleznete na Flickr.com.

Řečníci

Přednášky

Card image cap
Martin Urza

Společnost bez státu je v očích většiny lidí synonymem pro zmar, chaos, utrpení a bezpráví. Pro anarchokapitalisty však znamená svobodu, volný trh, dobrovolnost a polycentrické právo. Kdo jsou anarchokapitalisté a proč odmítají stát?

Youtube
.card col-sm-6 {border: 20px}
Card image cap
Andrea Pavelcová

Nemusíte být odborníkem, abyste si splnili sen. A nemusí přitom jít jen o zisk či hmotný prospěch. Jak vytvořit a dostat do světa nový projekt, když netušíte, jak se to dělá?

Youtube
Card image cap
Jaromír Hanzal

Pěstování a zpracování kávy může být pěkná divočina. Přednáška je o tom, jak dostat výsledky své práce do Evropy. Zvlášť, když mezitím dojde k ozbrojeným nepokojům v jinak klidném regionu…

Youtube
Card image cap
Lenka Václavíková

Pojetí divočiny jako pestrosti, jinakosti, složitosti vztahu k sobě sama i k druhým. Překračování hranic a vyšlapávání vlastních cest v osobním, partnerském, rodinném životě.Jak se vyznat ve spletitosti našich vzorců, stereotypů, motivací tak, abychom rozvíjeli svůj potenciál?

Youtube
Card image cap
Jiří Krejčík

Nádražní restaurace, bufety a kiosky: divočina, kde může nezkušený cestovatel velmi snadno chcípnout do rána na chlupatý zuby – pokud mu mezitím pámbů neroztrhne prdel. Může být nádražka místem, kde se vyplatí trávit čas a kam se dá zajet jen tak na výlet?

Youtube
Card image cap
Monika Benešová

Jaké to je zdolat jednu z nejtěžších pěších tras na světě? Z Mexika do Kanady je to 4265 km. Během této cesty můžete narazit na mnoho nástrah a dokončí ji pouze 5% z lidí, kteří ji započnou. Je to o fyzické kondici nebo je to uvnitř hlavy?

Card image cap
Tomáš Brolík

Než je časopisový článek publikován, prochází divokou cestou. Na jaká úskalí může reportér narazit, v čem má práce svá úskalí a smysl?

Youtube